Bąki na Siłowni…

Bąki na Siłowni… Czy Tobie też się zdarza? to jest tekst z przymrużeniem oka..

bąki na siłowni...Spis treści:

  1. Dlaczego puszczamy Bąki?
  2. Kto częściej puszcza gazy na siłowni?
  3. Co zrobić gdy się nam zdarzy puścić pierda?
  4. Czy tak zwany cichacz jest dozwolony na siłce?
  5. Czy puszczanie bąków to oznaka choroby?

Dlaczego puszczamy Bąki? Puszczanie bąków jest to zwykły proces odprowadzania gazów z jelit, które zbierają podczas procesów trawiennych w Naszym organiźmie. W normalnym cyklu trawiennym to nic specjalnego ale zdarza się ęe przybierają one bardzo nieprzyjemny zapach wręcz odór.

Często się zdarza ze ćwiczący na siłowni kulturyści lub fittneski mają z tym problem „bąki na siłowni…” a dlaczego tak się dzieje? Jedną z przyczyn puszczania brzydkich bąksów jest spożywanie suplementów bogatych w białko i węglowodany

Kiedy niestrawione i niewchłonięte w górnym odcinku przewodu pokarmowego węglowodany trafią do jelita grubego – pod wpływem bakterii jelitowych ulegają tam fermentacji. Jej produktem są gazy o nieprzyjemnej woni, na którą składa się zapach dwutlenku węgla, wodoru, metanu i azotu.”

Kolejnym czynnikiem jest spożywanie pokarmów, zazwyczaj warzyw uznanych za wzdęciowe takich jak  szparagi, brokuły, kalafior, brukselka, kapusta także kwaszona, papryka, rzodkiewka i rzepa, kalarepka, cebula, czosnek.

Kto częściej puszcza bąki na siłowni? Oczywiście żeby to stwierdzić musielibyśmy przeprowadzić sondę w śród ćwiczących. Dzisiaj stawiam że jest to po połowie 50% kobiet i 50% mężczyzn… czy zgodzicie z tym? a może macie inne zdanie?

Co zrobić gdy się nam zdarzy puścić pierda? Każdy i Każda z Nas zna swój organizm i wie kiedy dostajemy tzw. maila czyli impuls że może się coś wydarzyć, najlepiej jest zapobiegać tego typu sytuacji. Łatwo powiedzieć haha… gdy On jest  już na wyjściu. Możemy się zachować kulturalnie i na chwilę się oddalić w ustronne miejsce lub jakiś osamotniony kąt. Są natomiast sytuacje w których wykonujemy duży wysiłek (wyciskamy sztangę, robimy martwy ciąg lub zwyczajne brzuszki) i wtedy słyszymy prrr… mając na uwadze że jest to naturalne dla naszego organizmu PRZEPRASZAMY  innych użytkowników wokół i tyle.

Czy tak zwany cichacz jest dozwolony na siłce? Analizując temat oraz samo życie starajmy się unikać tzw. cichaczy a zwłaszcza tych śmierdzących. Mały bezwonny jest jak najbardziej dozwolony.

Czy puszczanie bąków to oznaka choroby? Oprócz wymienionych powyżej powodów gdy puszczamy bąki na siłowni… to TAK, możne to być również oznaka że w Naszym organizmie dziej się coś niedobrego że dokonuje się tam jakaś choroba. W dzisiejszych czasach prawie wszystko podpinamy pod:

-Nietolerancję glutenu,

-Celiakię lub

-Zespół Jelita Wrażliwego (ciężko w 100% stwierdzić obecność tych chorób).

Bezapelacyjnie powinno Nas zaniepokoić gdy dosyć często puszczamy gazy śmierdzące.. taki stan rzeczy może powodować nieprawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych w jamie brzusznej takich jak wątroba, trzustka, dwunastnica, jelita itp. Gdy nadużywamy picia mocnych trunków lub do diety dołączamy ciężkostrawne i tłuste potrawy. (osobom ćwiczącym budującym masę lub będących na redukcji raczej to nie grozi ponieważ są oni bardziej świadomi swojej diety i ciała).

Opisane zagadnienie ” puszczania śmierdzących baków” oczywiście dotyczy niemalże wszystkich nie tylko ćwiczących na siłowni.

Więcej ciekawych informacji znajdziecie tutaj  a dla tych co śledzą Naszą stronę przypominamy że poprzedni artykuł był na temat muzyki na siłowni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *